Jste zde

Domů

Anatolie

Manisa a zajímavosti

Turecké město Manisa s mešitou Muradiye
Autor: drencrome

Turecké město Manisa s více než 250 tisíci obyvateli je hlavním městem stejnojmenné provincie v západní části Anatolie.

Město je centrem obchodu s rozinkami, leží na severním úpatí pohoří Spil Dağı (antický Sipylos), a na břehu řeky Gediz. Najdete ho asi 40 kilometrů jihozápadně od města Izmir.

Mešity

Pobřeží Černého moře

Turecké pobřeží Černého moře

Sytě modré moře, zelené lesy a bílé domky s červenými střechami – to je turecké pobřeží Černého moře, skýtající opravdu nepřeberné množství barev vaší dovolené.

Na rozdíl od zbytku země tady není klima tak suché, přírodní vegetace je tak svěží, jinak tu ale není mnoho lákadel a oblast se hodí vysloveně k odpočinkovým pobytům. Během vašich cest po zemi Turecko se i tady budete setkávat s místními pohostinnými a přátelskými lidmi.

Mersin a okolí, 2. část

Pozůstatky starobylého města Diocaesarea

Národopisné muzeum sídlí v budově z přelomu století, v níž také kdysi přebýval Atatürk. Archeologické muzeum je na cestě k místu Tasucu a je plné nálezů objevených v této oblasti. V Demircili, severně od Silifke, na cestě k Uzuncaburcu, jsou zachovalé monumentální hroby z počátku doby římské.

Horská silnice vás přivede do nádherného starobylého města Diocaesarea, dnes zvaného Uzuncaburc, do nadmořské výšky 1.200 metrů, kde se nachází rozsáhlé pohřebiště s velkým počtem hrobů.

Nákupy v Turecku

Turecko je se svými bazary i moderními obchodními centry rájem nákupů pro všechny návštěvníky.
Úzká spojitost tradice s modernou je v Turecku v neposlední řadě patrná právě při nakupování.

V zemi u Bosporské úžiny hrají tradiční bazary a menší obchůdky stále významnou roli. Ve větších městech se k nim ovšem ve větší míře přidávají moderní nákupní centra a butiky, které odrážejí životní styl moderního Turecka.

Dovolená v Turecku

Turecko je jednou z nejoblíbenějších destinací turistů, důvodem ale nejsou pouze velmi výhodné nabídky. Země nabízí vše, co patří k dovolené. Kromě kulturních "lahůdek" se zde nacházejí překrásné pláže a vzrušující města, jako je například Istanbul.

Také z hlediska charakteru krajinu je Turecko velmi rozmanité, odráží se v ní přeci jen vlastnosti všech tří kontinentů: Evropy, Asie a Afriky. Zemi protínají téměř všechny typy zeměpisných oblastí.

Mersin a okolí, 1. část

Město Mersin (v antickém období zvané Zephyrion) se nachází v jižním Turecku u pobřeží Středozemního moře, žije v něm asi 850 tisíc obyvatel. Zároveň je to hlavní město stejnojmenné provincie, která se až do roku jmenovala İçel, stejně jako město.

Stránky

Turecko na Facebooku

Alanya

24.02.2018 - 14:00

FairWest, Light breeze, 2.6 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1010.2 hPa

Antalya

24.02.2018 - 14:00

Partly cloudySouth, Gentle breeze, 3.7 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Bodrum

24.02.2018 - 15:00

Heavy rain showersSouth-southeast, Moderate breeze, 7.8 m/s15°C

10.2 mm srážek

Tlak: 1006.6 hPa

Istanbul

24.02.2018 - 14:00

CloudyNortheast, Gentle breeze, 4.0 m/s10°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Side

24.02.2018 - 15:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.9 m/s16°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.