Jste zde

Domů

Turecká riviéra

Beldibi

Pohled na pláž v letovisku Beldibi, Turecká riviéra
Autor: dmytrok

Malé letovisko Beldibi se nachází na pobřeží Turecké riviéry.

Leží asi 25 kilometrů západně od města Antalya a 15 km severně od Kemeru.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené cca 40 km, doba transferu s obvyklými zastávkami u hotelů trvá mezi 60 a 90 minutami.

Letovisko se rozkládá v délce cca 7 km od severu k jihu na úzkém pobřežním pásu.

Dovolená v Side, 2. část

Obzvláště živo je v Side v září. Koná se zde totiž velký mezinárodní festival umění. Pokud sem přijedete v této době, určitě byste si neměli nechat ujít představení v divadle pod širým nebem v Aspendosu.

Památky

Side na pobřeží Turecka je plné historických památek, vypadá téměř jako jedno velké muzeum pod širou oblohou. Poznávacím znakem města je antický amfiteátr, ale vedle něj je zde ještě spousta neméně zajímavých míst. Procházka po stopách místních památek je nezapomenutelným zážitkem.

Dovolená v Side, 1. část

Turecké letovisko Side s promenádou
Autor: AWWS

Slovo "side" znamená v turečtině granátové jablko. Stejnojmenné město se nachází 75 kilometrů východně od známého a turisty přeplněného střediska Antalya na pobřeží Turecka.

Side je také velmi oblíbené, ale o něco klidnější. Při cestě na pláž na mnoha místech narazíte na staré ruiny. Místo totiž bylo osídleno již v 7. století, kdy sem přicestovali Řekové a celý region ovládli.

Dovolená v Beleku

Turecké letovisko Belek a okolní krajina
Autor: mgysler

Asi 35 km východním směrem od letoviska Antalya se na Turecké riviéře nachází nádherná pláž Belek. Je dlouhá asi 12 km a pokrytá pískem, který přechází od velmi jemného až po hrubozrnný.

Typičtí individuální turisté by mohli o tom, že Belek je prázdninovým rájem pochybovat, vyznavači zájezdů typu all inclusive by se proti tomu zcela jistě ohradili. Podél pobřeží čeká na hosty několik desítek exkluzivních hotelů a prázdninových zařízení.

Dovolená v Kemeru

Kemer - okolí města
Autor: Gienepien

Někteří turisté mají při zpátečním letu z Kemeru dojem, že jim během dovolené narostly plovací blány. Nebylo by to ani moc překvapující, protože v tomto tureckém letovisku sice není dovolená zcela výhradně o plavání a slunění se, ale i tak toto téma převládá.

Město a pobřežní pás kolem něj disponují několika vynikajícími plážemi. Téměř všechny hotely na pobřeží mají vlastní úsek pláže.

Dovolená v Turecku

Turecko je jednou z nejoblíbenějších destinací turistů, důvodem ale nejsou pouze velmi výhodné nabídky. Země nabízí vše, co patří k dovolené. Kromě kulturních "lahůdek" se zde nacházejí překrásné pláže a vzrušující města, jako je například Istanbul.

Také z hlediska charakteru krajinu je Turecko velmi rozmanité, odráží se v ní přeci jen vlastnosti všech tří kontinentů: Evropy, Asie a Afriky. Zemi protínají téměř všechny typy zeměpisných oblastí.

Stránky

Turecko na Facebooku

Alanya

24.02.2018 - 14:00

FairWest, Light breeze, 2.6 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1010.2 hPa

Antalya

24.02.2018 - 14:00

Partly cloudySouth, Gentle breeze, 3.7 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Bodrum

24.02.2018 - 15:00

Heavy rain showersSouth-southeast, Moderate breeze, 7.8 m/s15°C

10.2 mm srážek

Tlak: 1006.6 hPa

Istanbul

24.02.2018 - 14:00

CloudyNortheast, Gentle breeze, 4.0 m/s10°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Side

24.02.2018 - 15:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.9 m/s16°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.