Jste zde

Domů » Turecká riviéra

Antalya

Antalya a odpočinek

Turecká Antalya a Karaalioglu Park

Příjemným místem k odpočinku s krásnými stromy a květinami je nejstarší park ve městě Antalya, park Karaalioglu. Mermerli Park obepíná 30 m vysoká zeď a najdete ho na jihovýchodě směrem od přístavu Kaleici. Odtud budete mít nádherný výhled na celý přístav. Tento park je nejlepším místem pro relaxaci s nádherným výhledem na hory. Jihozápadně od parku se pak nachází pláž Mermerli.

Pláže v Antalyi

Pláž Konyaalti

Jedním z nejvýznamnějších měst Turecké riviéry je letovisko Antalya, které je často označované za perlu jižního pobřeží. Nabízí dvě překrásné písečné pláže, které každoročně lákají do Turecka návštěvníky z celého světa.

Antalya a výlety

Turecká Antalya s přístavem Kaleici

Přístav jachet Kaleici ve stejnojmenné staré čtvrti města Antalya je skutečným klenotem a splňuje všechny požadavky pro stanoviště moderních jachet. Přístav Setur Antalya Marina se nachází 10 km západně od centra města, je místem klidu a odpočinku a zcela vyhovuje nárokům na ochranu životního prostředí.
Golfový glub s mistrovským parem 18 jamek a akademickým systémem (9 jamek) se nalézá v turistickém středisku Belek, asi 40 km od centra města.

Antalya - umění a kultura

Antalya - divadlo Aspendos

V tureckém městě Antalya se koná každoročně na podzim festival umění a filmu "Altin Portakal" (Zlatý pomeranč). Ve starověkém divadle Aspendos s jeho nádhernou akustikou jsou v letních měsících zase uváděny opery, operety, koncerty, baletní vystoupení a soutěže jako třeba mezinárodní festival pop music Aspendos. Dříve tu byly také každoročně organizovány mezinárodní dny krátkých filmů. Také se zde pravidelně koná mezinárodní veletrh šperků, kde je možné si vynikající výrobky místního šperkařského průmyslu také zakoupit.

Antalya - památky

Antalya - památky

V tureckém letovisku Antalya můžete také navštívit některé pamětihodnosti a muzea. Archeologické muzeum obsahuje rozsáhlé sbírky artefaktů ze všech kultur, které žily v této oblasti a pozoruhodnou sbírku etnologických exponátů. Atatürkovo muzeum nabízí veřejnosti k prohlédnutí osobní věci, dokumenty a fotografie zakladatele turecké republiky Mustafa Kemala Atatürka.

Antalya - informace

Antalya

Hlavní město stejnojmenné provincie, Antalya, je největším, nejznámějším a nejoblíbenějším prázdninovým letoviskem Turecka. Leží na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině. Antalya je se svými ulicemi lemovanými palmami a pomerančovníky, s malebnými starými tureckými domy, s krásným parkem, s atraktivním přístavem jachet a působivými historickými památkami opravdu nádherným místem. Živá historie města začíná již ve 2. století př.n.l., kdy město založil pergamonský král Attalos II. a pojmenoval ho po sobě Attaleia.

Stránky

Turecko na Facebooku

Alanya

24.02.2018 - 14:00

FairWest, Light breeze, 2.6 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1010.2 hPa

Antalya

24.02.2018 - 14:00

Partly cloudySouth, Gentle breeze, 3.7 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Bodrum

24.02.2018 - 15:00

Heavy rain showersSouth-southeast, Moderate breeze, 7.8 m/s15°C

10.2 mm srážek

Tlak: 1006.6 hPa

Istanbul

24.02.2018 - 14:00

CloudyNortheast, Gentle breeze, 4.0 m/s10°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Side

24.02.2018 - 15:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.9 m/s16°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.