Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Kas (Kaş), 2. část

Turecká plachetnice gulet
Autor: dan taylor

Aktivity

Také pro aktivní návštěvníky má Kas pěknou nabídku. Pobřeží s bohatým podmořským životem je ideální pro potápění. Kromě zajímavých útesů můžete prozkoumat dvě podmořské jeskyně a vrak letadla z druhé světové války.

Celkem je v oblasti k dispozici asi 25 různých a zajímavých potápěčských lokalit. Kas je bezpochyby nejlepším místem pro potápění o dovolené v Turecku a jedna z nejkrásnějších potápěčských oblastí Středozemního moře.

Dovolená v Ayvaliku, 1. část

Dovolenou trochu jinak je možné zažít v rybářském městečku Ayvalik na jižním cípu zálivu Edremit.

Toto malé letovisko na severozápadním pobřeží Egejského moře zůstalo k radosti vyznavačů klidné dovolené stranou masového turismu. To je také důvod, proč si dodnes zachoval svůj starý kolorit.

Návštěvníci si tak v klidu mohou vychutnat krásy městečka a přírodní zajímavosti v jeho okolí. Kolem Ayvaliku je rozprostřeno více než 20 malých ostrůvků, které lákají k výletům na své překrásné písečné pláže.

Marmaris, 3. část

Turecké letovisko Marmaris s přístavem
Autor: JohnBurke

Jídlo a zábava

Ani pokud jde o jídlo, nepřijde v Marmarisu nikdo zkrátka. Tady můžete ochutnat všechno, od turecké až po čínskou kuchyni. Mezi tím jsou samozřejmě kulinářské rybí restaurace v přístavu, stejně jako množství prodejen s rychlým občerstvením pro malou svačinku.

Dovolená v Ölüdeniz, 2. část

Turecká pláž a část letoviska Ölüdeniz
Autor: Bekir Topuz

Celý ölüdenizský region je zajímavý také pro milovníky turistiky. Pěkný je například asi dvouhodinový výlet od Modré laguny k opuštěnému řeckému "městu duchů" Kayaköyü. Ruiny tohoto města jsou dokladem starých řecko - tureckých konfliktů.

Bylo zde zřízeno muzeum, kde se vybírá vstupné. Dříve žili v těchto místech Řekové, kteří byli ovšem přesídleni roku 1922. Je jen na vašem uvážení, jestli chátrající domy stojí za to vidět.

Mersin a okolí, 1. část

Město Mersin (v antickém období zvané Zephyrion) se nachází v jižním Turecku u pobřeží Středozemního moře, žije v něm asi 850 tisíc obyvatel. Zároveň je to hlavní město stejnojmenné provincie, která se až do roku jmenovala İçel, stejně jako město.

Město Giresun

Giresun

Město Giresun se nachází na severovýchodě Turecka, u pobřeží Černého moře. Je to hlavní a zároveň s téměř 90 000 obyvateli největší město stejnojmenné provincie.
Původ názvu obce je sporný, město se ve starověku jmenovalo Kerasous, později novořecky Kerasounda. Tento název pochází pravděpodobně buď z řeckého slova "kerasion", což znamená "třešeň" nebo také z řeckého slova "Keras", v češtině "roh". První třešně z Giresunu prý přinesl římský vojevůdce Licius Licinus Lucullus kolem roku 70 př.n.l. do Itálie, odkud se rozšířily do Evropy.

Stránky

Turecko na Facebooku

Alanya

24.02.2018 - 14:00

FairWest, Light breeze, 2.6 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1010.2 hPa

Antalya

24.02.2018 - 14:00

Partly cloudySouth, Gentle breeze, 3.7 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Bodrum

24.02.2018 - 15:00

Heavy rain showersSouth-southeast, Moderate breeze, 7.8 m/s15°C

10.2 mm srážek

Tlak: 1006.6 hPa

Istanbul

24.02.2018 - 14:00

CloudyNortheast, Gentle breeze, 4.0 m/s10°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Side

24.02.2018 - 15:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.9 m/s16°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.7 hPa

Předpověď počasí na yr.no.